Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku od dnia 29.04.2025 roku ogłasza nabór wniosków
o zorganizowanie prac interwencyjnych u pracodawcy
w ramach projektu
„Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie płońskim (II)" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego +, w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027, Oś priorytetowa VI Fundusze Europejskie dla aktywnego zawodowo Mazowsza, Działanie 6.1 – Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych
Oferta naboru obejmuje zorganizowanie prac interwencyjnych dla 12 osób bezrobotnych w wieku 18-29 lat (8 kobiet/4 mężczyzn) oraz 18 osób w wieku powyżej 30 r.ż. (12 kobiet/6 mężczyzn) należących do grup defaworyzowanych, tj.:
- osób z niepełnosprawnościami,
- osób w wieku 50 lat i więcej,
- osób w wieku 18-29 lat,
- osób długotrwale bezrobotnych, tj. pozostających w rejestrze urzędu pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresu odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych,
- osób pochodzących z obszarów wiejskich,
- kobiet,
- osób z niskimi kwalifikacjami (bez wykształcenia, z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym/ponadpodstawowym),
zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoby bezrobotne.
Wsparcie osób młodych w wieku 18-29 lat będzie udzielane zgodnie ze standardami określonymi w Gwarancji dla Młodzieży w Polsce.
Prace interwencyjne zostaną zorganizowane na podstawie art. 51 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy na następujących zasadach:
- refundacja części kosztów poniesionych na wynagrodzenia i składki na ubezpieczenia społeczne przysługiwać będzie Pracodawcy przez okres do 6 miesięcy w roku bieżącym, w wysokości: 1 600,00 zł miesięcznie + składki na ubezpieczenie społeczne (emerytalna, rentowa, wypadkowa).
- po okresie refundacji Pracodawca ma obowiązek zatrudniać nieprzerwanie w pełnym wymiarze czasu pracy skierowaną osobę bezrobotną przez okres 3 miesięcy i wypłacać mu co najmniej minimalne wynagrodzenie.
Przy rozpatrywaniu wniosków preferowani będą Pracodawcy, którzy: wywiązali się poprawnie z wcześniej zawartych umów i których działalność nie powoduje niekorzystnego wpływu na środowisko.
Termin rozpatrywania wniosków: do 30 dni od dnia złożenia kompletnego wniosku.
Za jakość złożonych wniosków odpowiedzialność ponosi wyłącznie Wnioskodawca
Ważne! Projekt zakłada, że przystąpienie uczestników/uczestniczek do programu każdorazowo poprzedzony jest oceną umiejętności cyfrowych, a w razie potrzeby, poziom tych kompetencji zostanie uzupełniony szkoleniem oraz badaniem ankietowym dotyczącym umiejętności ekologicznych i umiejętności związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi. Uczestnicy/uczestniczki projektu zobligowani będą
do wykonania testu kompetencji cyfrowych u doradców klienta (doradców zawodowych lub pośredników pracy).
Uwaga:
Uczestnik/uczestniczka projektu nie może otrzymywać jednocześnie wsparcia w innym projekcie z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Wnioski o zorganizowanie prac interwencyjnych u pracodawcy można pobrać:
- w siedzibie PUP w Płońsku pok. nr 9A
- ze strony internetowej Urzędu Pracy: plonsk.praca.gov.pl
Szczegółowych informacji na temat organizowania prac interwencyjnych udziela
Pani Dominika Łukasiak i Pani Olga Kretkiewicz pod nr tel. 236623756 wew. 276 lub osobiście w pokoju nr 9A.
Projekt realizowany do 30.06.2026 r.
Pracodawcy z terenu powiatu płońskiego, zainteresowani organizacją prac interwencyjnych oraz osoby bezrobotne spełniające w/w kryteria, proszeni są o kontakt z Powiatowym Urzędem Pracy w Płońsku, ul. Wolności 12, pokój nr 9A, tel. 236623756 wew.276
Budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym/ psem przewodnikiem. Osoby niesłyszące lub słabosłyszące mogą skorzystać z systemu „WideoTłumacz”. Jeżeli są usługi dostępnościowe, które powinniśmy zapewnić, prosimy o kontakt z urzędem.